Pinterest Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır?

Pinterest Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Görsel

04 Ağustos 2022

İnternetin hayatımızın merkezi haline gelmesi ile birlikte birçok ve dijital ve sosyal platform da günlük hayatlarımızda yerini aldı. Bunlar ticaret, hobi ya eğitim amaçlı olabilmektedir. Pinterest de bu uygulamalardan biridir.

Pinterest Nedir?

Pinterest nedir? Görsellerin paylaşımı ile ilgili olan ve pano tarzında tasarlanan uygulama hem basit kullanımı hem de çeşitliliği sayesinde her yaştan insana hitap etmektedir. 2009 yılının sonlarında piyasaya sunulan Pinterest zamanla büyüyerek birçok ülkeden çok sayıda insana ulaşmıştır.

Pinterest’in popülerliği 2011 yılından itibaren artmıştır. Ülkemizde de oldukça fazla kullanıcı sayısına sahip olan Pinterest’ten en verimli şekilde yararlanmak için üye olunması gerekir.

Pinterest’e Üye Olma

Siz de Pinterest’e üye olmak ve görsel anlamda çeşitli olan bu uygulamalardan ve fikirlerden yararlanmak istiyorsanız, yapmanız gereken Pinterest’in web sayfasına gelmek olacaktır. Üye olmadan da görsellerine ulaşabileceğiniz Pinterest’e üye olarak daha çok içeriğe daha pratik şekilde ulaşabilirsiniz. üye olmak için yapmanız gerekenler;

  • Pinterest web sayfasına gelmek ya da uygulamayı indirmek
  • Üye ol seçeneğini tıklamak
  • İstenen temel bilgileri doldurmak
  • Kayıt ol seçeneğine tıklamak

 

Pinterest Kullanımı Hakkında

Pinterest kullanım ve ara yüz olarak da oldukça pratiktir. Hobilerinizi ve ilgi alanlarınızı seçerek size uygun görsellere ulaşabilir, birçok konuda da yeni fikirler elde edebilirsiniz. Beğendiğiniz fikirleri ya da görselleri kaydederek daha sonra kullanmak için de saklayabilirsiniz. Aynı zamanda siz de paylaşımlar yapabilirsiniz.

Pinterest’in Yararları

Pinterest, pano konseptli bir uygulama olarak kullanıcılarına oldukça fazla yarar sağlamaktadır. Sunum, dekorasyon, sanat ya da diğer birçok konuda fikirler edinebilir; moda ve güzellik sırları ile ilgili pratik bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tüm bunları hayatlarınızda da faaliyete geçirerek internetten maksimum verim kazanabilirsiniz. Aynı zamanda beğendiğiniz sayfaları da takip ederek paylaşımlarını anında görebilir, siz de paylaşımlar yapabilirsiniz. Kendi ürünlerinizi Pinterest sayfanızda sergileyerek daha geniş kitlelerce bilinmesini sağlayabilir, satış hacminizi artırabilirsiniz.

 

Bize Ulaşın

Reklam ve SEO işlemlerine uygun alt yapısı ile AKINSOFT e-Ticaret programını 15 gün ücretsiz deneyerek satışlarınızı artırmak için formu hemen doldurabilirsiniz. 

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER