Google Ads Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Google Ads Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Görsel

27 Nisan 2022

Dünya her geçen gün dijitalleşiyor. Dijitalleşen dünya düzenine ayak uydurmak gerekir. Bu düzene ayak uydurabilmek için Google Ads’nin ne olduğunu bilmek gerekir.

Google Ads Nedir?

Google Ads metin bazılı reklam modeli olarak açıklanır. Google Ads, Adwords kelimesinin kısaltmasıdır. Google Ads bir tür çevrimiçi reklam aracıdır. Müşteri kazanmak isteyen şirket ya da kurumlar Google Ads hizmetini kullanarak amaçlarına ulaşabiliyor.

Google Ads reklamları, Google sayfalarında gösterilir. Reklamlar Google platformu sayesinde pek çok kullanıcıya ulaşılabiliyor. Google arama sayfalarında üzerinde reklam yazan sayfalar Google Ads kapsamındadır.

Google Ads’e Giriş Nasıl Yapılır?

Google Ads’ e giriş ve kayıt oluşturma işlemi oldukça kolaydır. Öncelikle bu adres üzerinden üyeliğinizi oluşturarak tanımla yapıyorsunuz. Sonrasında size uygun tanıtım şeklini, hedef kitleyi ve bütçeyi belirleyerek tanıtım çalışmalarınızı kolayca yapabilirsiniz. Google Ads kullanmanın birçok farklı avantajı vardır. Bu avantajlar şirket ve kurumlara göre değişiklik gösterebiliyor. Google Ads hizmeti sayesinde şirketler çok daha hızlı bir şekilde büyüyebiliyor. Bundan dolayı Google Ads hizmeti kullanan şirketlerin sayısı günden güne artıyor.Google Ads hizmeti sayesinde işletmeler markalarını genişletebiliyorlar.

Google Ads kullanımının bazı avantajları  :

  • Düşük maliyetle reklam verilebilir.
  • İşletmelerle rekabet etmeye yardımcı olur.
  • Firmaların yeni pazar bulmasını sağlar.

Google Ads hizmetinin avantajları şirketlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 

Google Ads Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google Ads kullanırken dikkatli olmak gerekir. Google Ads hizmetini kullanmadan önce amaç belirlenmelidir. Amaca göre hareket edilirse başarı oranı artabilir. Google Ads hizmeti kullanırken kullanıcıların arama terimlerine göz gezdirilmelidir. Arama terimlerine göz gezdirilmesi ile daha doğru reklamlar verilebiliyor.

Google Ads Hizmetinin Ücreti

Google Ads kapsamında olan reklamların gösterimi için belli bir ücret ödenmesi gerekir. Aksi halde Google Ads reklamları gösterilemez. Google Ads reklamlarının içerikleri farklıdır. Bundan dolayı Google Ads reklamları için ödenen ücret her çalışma için aynı olmaz.

Bize Ulaşın

 

444 40 80 numaralı irtibat telefonumuzdan yada iletişim formumuzu doldurarak bizlere her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER