e-Ticarette Büyümenin İki Yolu: SEO ve Anahtar Kelime

e-Ticarette Büyümenin İki Yolu: SEO ve Anahtar Kelime Görsel

02 Eylül 2022

Günümüzde üretilen ürünleri internet üzerinden satmak eskiye göre daha kolay. Artan kullanıcı sayısı ile birlikte hemen hemen her aile bir e-ticaret müşterisi oldu. Bu durumla birlikte e-ticaret sitesi kuran ve burada rekabet etmek isteyen işletme sayısı da her sene katlanarak artmaya başladı.

Arama Motorlarında Üst Sıralama için SEO Çalışmaları

e-Ticaret işlerinde işletmeniz için en önemli unsurların başında ise işletmeniz için yapmak durumunda olduğunuz SEO çalışmaları gelir. Her ne kadar kaliteli ürün üretseniz ve müşteri hizmetlerinde kusursuz bir deneyim sunsanız da bunu internet arenasında duyurmadığınız sürece çok arkalarda sıradan bir firma olarak kalmaya devam edersiniz.

SEO (Search Engine Optimization) Nedir?

Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda çıkmanızı hedefleyen tekniklerin tamamına SEO denir. Türkçesi ise arama motoru optimizasyonu olarak geçmektedir.

SEO Neden Önemlidir?

SEO müşterilerinizin size ulaşması için çok önemlidir. Çünkü iyi yapılmış SEO çalışması ziyaretçileri arama motorları üzerinden web sitenize çekecektir. Potansiyel müşterileriniz tarafından aratıldığında listelenmiyor ise bir web sitesine sahip olmanın bir anlamı yoktur. SEO’yu kuralına uygun yaparsanız, web sitenizin ziyaretçi sayısını doğal yollarla artırabilirsiniz.

İnternet üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz satışları yalnızca web siteniz veya büyük e-ticaret sitelerine eklemeniz oldukça yetersiz kalır. Hikayenizi ve işletmenizi potansiyel müşterileriniz ile mutlaka buluşturmanız gerekiyor. Bunun için E-ticaret sitesi kuran ve internetten ürün satan işletmelerin Seo çalışmalarına önem vermesi gerekmektedir. 

Dijital Pazarlamada SEO’nun Önemi

İşletmeniz görünür olur binlerce rakip arasından kolayca sıyrılır ve hedef kitlesi ile de tanışma imkanı bulur. İşletmeler uzun vadede büyük bir avantaj yakalar. Günümüzde birçok küçük e-ticaret firması dijital pazarlama için bütçe ayırmamaktadır ya da çok küçük bütçeler ile devam etmeye çalışmaktadır. Yeni veya küçük bir işletme fark etmez e-ticaret dünyasında sağlıklı bir SEO hizmeti aldığında uzun vadede hem güvenilir hem de tanınır bir imaja sahip olur.

 

 

Bize Ulaşın

Reklam, XML ve SEO işlemlerine uygun alt yapısı ile AKINSOFT e-Ticaret programını 15 gün ücretsiz deneyerek satışlarınızı artırmak için formu hemen doldurabilirsiniz. 

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER