AKINSOFT E-Ticaret Blog

E-Ticaret Sitesi Ödeme Ekranında Neler Olmalıdır ?

16 Mart 2020

E-Ticaret Sitesi Ödeme Ekranında Neler Olmalıdır ?

E-Ticaret Sitesi Ödeme Ekranında Neler Olmalıdır?

Bu haftaki yazımızda, ödeme ekranına gelen müşterileri kaçırmamak için bir e ticaret sitesinin ödeme sayfasında olması gereken özellikler nelerdir? Konusuna açıklık getireceğiz.

Hergün onlarca yeni e ticaret sitesi kuruluyor. İnsanlar satışlarını artırmak ve bulundukları lokasyondan bağımsız olarak satışlarını artırabilmek için tüm yolları deniyorlar. Daha farklı ürünler, sosyal medya reklamları, çeşitli promosyonlar ile her geçen gün pastadan pay alabilmek için sürekli çabalıyorlar. Peki her şeyi yapmışken müşterileriniz tam ödeme aşamasında sitenizi terk etsinler ister miydiniz?

Açıkça söylemek gerekirse düşüncesi bile rahatsız edici. Değil mi?

Taksit Sayıları ve Ödeme Seçenekleri Bilgisi

Öncelikle sitenizde ödeme sayfanızdan kaynaklı bir eksik bulunmamasına, ödeme sayfanızın taksit seçeneklerini ve hangi ödemeleri kabul ettiğinize dair tüm detayları net bir şekilde verdiğine emin olmalısınız. Hatta işleri garantiye alarak müşterilerinizin aklındaki soru işaretlerini gidermek için ürün açıklama sayfalarına da bilgileri kaydederek işi sağlama alabilirsiniz. Böylece müşterileriniz tatsız süprizlerle karşılaşmamış olurlar.

SSL Sertifikası Kullanımı


SSL Sertifikası’na sahip bir e-ticaret sitesinde kullanıcı bilgileri güvenli bir şekilde saklanmakta ve 3. kişilerin erişimine karşı muhafaza edilmektedir. Bu sertifikaları ödeme sayfalarında gösterebilir, müşterileriniz tarafından güvenli alışveriş yapılabileceği algısını oluşturabilirsiniz. SSL sertifikasına sahip siteler ilgili belgeleri site alt bölümünde de gösterebilirler.

İlgili işlemler için uzman birimlerimiz ile iletişime geçerek bilgi ve yardım alabilirsiniz. 

3D Güvenlik Sistemi Opsiyonu

İnternet üzerinden online alışveriş anında müşteri güvenliği sağlayan 3D Secure veya 3D Güvenlik, müşterilerin önemsediği konuların başında yer alır. Onay olmadan alışveriş yapılmasını önleyen 3D güvenlik, e-ticaret sitelerinde bulunması gereken önemli bir özelliktir. Müşterilerinize bu özelliği kullandırarak güvenle alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Mesafeli Satış Sözleşmeleri

Ödeme alanında ödeme anında müşterilerinize tüm şartları açıkça belirttiğiniz bir mesafeli satış sözleşmesi eklemelisiniz. Yasal olarak online olarak satış yapan tüm sitelerde mesafeli satış sözleşmesi bulunması gereklidir. İlgili sözleşmelerin olmadığı siteler müşterilerde güvensiz bir izlenim oluşturacak ve satış işleminin iptaline neden olabilecektir.

Kargo Firmaları ve Ücret Bilgilendirmeleri
Son olarak müşterilerinizi doğru bilgilendirebilmek adına onları çalıştığınız kargo firmasına yönlendirerek fiyat listesi yayınlayabilir, son dönemlerde müşterilerin tercih sebebini arttıran kargo dahil opsiyonu ile ürün fiyatlarınızı güncelleyebilirsiniz. Böylelikle müşterileriniz ödeme ekranında farklı bir fiyat ile karşılaşmaz ve alışverişlerini güven içerisinde tamamlayabilirler.

Unutmayın ki, sitenizde müşterileriniz için kolaylaştırdığınız her deneyim kulaktan kulağa yayılarak sizlerin alışveriş ve ziyaretçi sayınızı her geçen gün artıracaktır. AKINSOFT uzman ekibi ile görüşerek işlemler hakkında bilgi sahibi olabilir, paketlerimizi ücretsiz deneyerek karar verebilirsiniz.

AKINSOFT E-Ticaret Paketlerimizi 15 Gün Boyunca Ücretsiz Deneyin!

Ücretsiz Tanıtım

AKINSOFT programları ve kampanyaları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum
Kimlik ve iletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında; reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.
Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.
GÖNDER