AKINSOFT E-Ticaret Blog

E Ticaret Nedir?  Nasıl Başlangıç Yapabilirsiniz?

02 Mart 2020

E Ticaret Nedir? Nasıl Başlangıç Yapabilirsiniz?

 E Ticaret Nedir?  Nasıl Başlangıç Yapabilirsiniz?

E-Ticaret, herhangi bir ürün ya da hizmet için, internet ortamı üzerinden çeşitli ödeme yöntemleriyle bir internet sitesi üzerinden ürünleri satmanızı ve satın almanızı sağlayan bir sistemdir. E ticaret sistemleri  bulunduğunuz alana bağlı kalmadan ürünlerinizi  tüm ülkeye hatta dünyaya pazarlamanıza yardımcı olarak  potansiyel alıcıları kolayca bulmanızı sağlar. Ürünlerinizin  erişim kitlesini arttırır. Doğru kurallar ile yapılırsa satışlarınızın ve kazancınızın artışına yardımcı olur.

Ülkemizde ve dünyada her geçen gün artan bireysel internet kullanımı, sosyal medya kanallarında yapılan tanıtımların etkisi, artan eğitim ve gelir mikttarına paralel olarak internet üzerinden alışverişlerde Türkiye’nin kayda değer bir büyüme sergilediğini görüyoruz. Dünyada ki akımlarla eş zamanlı olarak,Türkiye’de de dijital ödeme sistemleri başta olmak üzere başta olmak üzere, yeni nesil ödeme yöntemleri gün geçtikçe daha çok kullanılıyor. Dünyanın her yerinde her gün milyonlarca kullanıcının gezdiği bu mecrayı satışlarınızı artırmak için kullanarak işleri büyütmek kaçınılmaz gibi görünüyor.

Eğer e ticaret sitesi açmak ve kendinizi bu alanda geliştrmek istiyorsanız neler yapmalısınız ? Sorusuna kısa değinmek gerekirse biraz araştırma yapmanız ve işini düzgün yapan doğru partneri bulmanız gerekmektedir. Eğer bu işten bir kazanç elde etmek istiyorsanız her gün bir kaç saati bu işe ayırmayı göze almanız ve bilginizi geliştirerek araştırma yapmanız sizin için iyi olacaktır. 

E-Ticarete Nasıl Başlayabilirim?

Ticari Faaliyet Göstermek ve Vergi Mükellefi Olmak  Gerekiyor Mu?

Eğer bir firmanız varsa ve vergi levhanız mevcut ise  yeni bir firma kurmanıza gerekmez. Bir firmanız yok ise, şahıs şirketi kurmak veya adi ortaklık kurmak en kolay  olanıdır. Biraz araştırma yaparak bu adımı kolayca geçebilirsiniz. 

 E-Ticaret İşlemleri İçin  Ne Kadar Bütçe Ayırmak Gerekiyor ?
Önemli olan sizin ne kadar bütçe ayırdığınızdır. Bu işe iyi bir başlangıç yapmak için biraz araştırma yapmanızı ve ihtiyaçlarınız dahilinde uygun bir paket belirlemenizi öneririz. Gelişime açık bir alt yapı ile profesyonel bir hizmeti almak için araştırma yapmanız uygun olur. Çok uzun zaman harcamadan kısa süreler içinde kazancınızı artırmak ve işinizi ileri seviyeye taşımak isterseniz profesyonel bir danışman firma ile anlaşarak  harcama bütçenizi oluşturabilir satışlarınızın artışına katkı sağlayabilirsiniz. Konu dahilinde bizimle iletişime geçerek  uygun fiyatlı bir çözüm  için profesyonel destek alabilleceğiniz hatırlatmak isteriz.

Kullanmak istediğiniz programa karar verdikten sonra ödeme almak işlemleri için sanal pos ve alternatif ödeme yöntemleri  kargo takibi ve entegrasyonlu çalışma işlemleri, stok ve siparişlerin yönetimi gibi birçok konuyu zaman içerisinde öğrenmeniz ve hayata geçirmeniz gerekiyor. Konu dahilinde bizimle iletişime geçerek uygun fiyatlı bir çözüm ve profesyonel bir destek alabilirsiniz.

Birkaç dakikanızı ayırarak ücretsiz demo hesabınızı oluşturabilir, inceleme yaparak karar verebilirsiniz.

AKINSOFT E-Ticaret Paketlerimizi 15 Gün Boyunca Ücretsiz Deneyin!

Ücretsiz Tanıtım

AKINSOFT programları ve kampanyaları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum
Kimlik ve iletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında; reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.
Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.
GÖNDER