Arama Motoru Listelemeleri İçin Özgün İçerik Oluşturma

Arama Motoru Listelemeleri İçin  Özgün İçerik Oluşturma Görsel

13 Kasım 2020

Özgün İçerik Oluştururken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Pek çok e-ticaret sitesi yöneticisine yüksek ciro yapma hedefleri için ilk planlarını sorduğunuzda size müşteri memnuniyeti sağlamak için çalışma yapmak cevabını vereceklerdir. Sonrasında da arama motorlarında en üstte yer alma, rakiplerinden ön plana çıkma, rekabette görünür olma planları gelecek. Bu hedeflerin gerçekleşmesi için büyük paralar harcamak gerekmiyor. Kendi özgün içeriklerinizi oluşturarak pek çok yerde görünür olabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

 

Sizi Tanıtan İçerikler ile Arama Motorları Sitenizi Fark Etsin
Özgün içerikler oluşturarak arama motorlarının sitenizi indekslemesini sağlayabilir, doğru strateji ve anahtar kelimeler ile üst sıralarda yer alabilirsiniz. İçerik pazarlama çalışmalarının marka ve hizmet paralelinde oluşturulmuş orjinal içerikler ile desteklenmesi, doğrudan reklam kampanyalarından daha fazla etkileşim elde edilmesini sağlıyor. Çünkü, potansiyel müşterileriniz arama motorlarında gezinirken ürüne ulaştıklarında inceleyerek alım işlemine karar vermeleri, sadece bir kaç dakikalarını alıyor. 

 

Özgün Bir Anlatım Şekliniz Olmalı
Günümüzde internet kullanıcıları, doğrudan reklam içerikleri yerine kendilerine bir fayda sağlayacak içerikleri tercih ediyorlar. 

Bu durumun önemini anlayamayan içerik üreticilerinin çoğu işini yaparken özgün olmanın önemini kavrayamıyor. Belki zor geliyor, belki uğraşmak istemiyorlar, ama arama motorlarında üst sıralarda görünmenin en kesin ve maliyeti düşük yollarının başında içerik üretimi geliyor. Bilgi vermek istediğiniz konular sizin tecrübelerinize dayanarak anlatacağınız şekilde olmalı ve hedef kitlenizi göz önünde bulundurarak doğru bir üslup belirlemelisiniz. 

 

Başlık Kullanımına Özen Göstermeniz Fayda Sağlar
Oluşturduğunuz içerikler de her konunun belirli alt başlıkları bulunmalı. Hiç başlık kullanılmadan verilen bilgiler can sıkıcı olacak ve müşteri adaylarınız için etkileyici olmayacaktır.

 

Yazım Kurallarına Dikkat Etmelisiniz
Ziyaretçileriniz içeriğinizi bilgi almak amaçlı okuyacakları için yapmış olduğunuz hatalar hoş karşılanmayacaktır. 

 

SEO Optimizasyonu Kurallarına Özen Göstermelisiniz
İçerik üretiminde öncelikli amacımız hedef kitleye ulaşabilmek olduğu için seo optimizasyonuna da dikkat etmeniz başarınızı artıracak bir diğer unsur. Bu işlem için yardım alabilir internet üzerinde biraz araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz. 

 

 444 40 80 numaralı telefonumuz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER